понедельник, 29 января 2018 г.

Шанувальникам української мови!

Щиро вітаю гостей блогу!

" Говорити українською – це модно!" 

Чи не так, шановні колеги?
З часів Євромайдану українська мова в спілкуванні стала ознакою патріотизму. Після анексії Криму та військової агресії Росії на Сході російськомовні українці почали відмовлятись вживати російську як мову окупанта. 
«Мова зникає не тому, що її не вчать інші, а тому, що нею не говорять ті, хто її знає», – ці слова іспанського політика Хосе-Марії Арце розлетілись в соціальних мережах як заклик спілкуватись рідною мовою. 
Говорити українською стало не просто модою, а потребою для багатьох свідомих громадян, проте в багатьох на заваді стали психологічні бар’єри та страхи.
 Для всіх шанувальників рідної мови ми разом з учнями старших класів зібрали кілька порад, як почати говорити українською в російськомовному середовищі, і головне, як говорити правильно. Отже, читайте і впроваджуйте!
1. Позбудьтеся страхів
Більшість українців, які не наважувались перейти на рідну мову спілкування, знаходять однакові виправдання. Це все є міфи, що легко розвінчуються.
– Я погано розмовляю українською, і не хочу її псувати – жодна нація світу не володіє літературним варіантом рідної мови, навіть жителі Західної України не говорять чистою українською;
– Я з дитинства говорю російською, моя сім’я – російськомовна – уявіть, що з таким же переконанням ви спробували б жити, наприклад, в США, ви би продовжували говорити російською?
– Це мертва мова, ніхто в моєму місті не говорить українською – тож ви маєте шанс стати першим, і прикладом для решти своїх земляків.
2. Створіть україномовне середовище.
Почніть з пасивного накопичення української лексики. Дивіться кіно та серіали з українським дубляжем, читайте україномовну пресу та слухайте українську музику. Налаштуйте свій комп’ютер на українську мову, інтерфейс програм та соцмереж. Заходячи на сайти, здійснюючи платежі, обирайте українську мову інтерфейсу.
3. Пишіть українською.

У листуванні та спілкуванні в соцмережах переходьте на українську. Ви матимете час на обдумування слів, тому відчуватимете себе впевненіше, звикаючи думати українською. Крім того, ваше коло спілкування поступово звикатиме до вас україномовного, а ви зможете знайти однодумців, з якими надалі зможете практикуватись в українській.
 Шановні гості блогу! Продовження наших рекомендацій вже скоро!

Комментариев нет:

Отправить комментарий